Kup Italije - Barela presudio Fiorentini, Eriksen debitovao za Inter posle 24 časa!

sreda 29.01.2020.
22:41

Prve minute u dresu Intera upisalo još jedno pojačanje.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Intera plasirali su se u polufinale Kupa Italije pošto su u Milanu savladali Fiorentinu sa 2:1.

Prva je zapretila gostujuća ekipa preko Lirole, ali prvi gol delo je igrača Intera u 44. minutu.

Nakon lepe akcije "neroazura", u kaznenom prostoru loptu je ispratio Antonio Kandreva kojem nije bilo teško da savlada Teraćana.

Ređale su se prilike Intera u drugom poluvremenu, probali su Martinez, Sančez i ponovo Martinez, međutim kazna je stigla u 60. minutu kada je nakon kornera Pulgara najviši u skoku bio Martin Kaseres koji je zatresao mrežu Handanovića.

Ipak, radost "ljubičastih" trajala je tek sedam minuta, toliko je bilo potrebno Nikolu Bareli da dovede svoj tim u novo vođstvo lepim golom tik izvan kaznenog prostora.

Domaći navijači su mogli da vide veliko pojačanje na delu, Kristijan Eriksen je ušao u igru u 66. minutu umesto Sančeza samo dan posle potpisa, a prve minute u novom klubu upisao je i Viktor Mozes koji je kročio na teren osam minuta kasnije.

Pogodio je Inter još jednom do kraja meča, ali gol Martineza bio je poništen zbog ofsajda. I pored toga, ekipa Antonija Kontea ostvarila je veoma bitnu pobedu na putu ka trofeju.

Srpski internacionalci Nikola Milenković i Dušan Vlahović odigrali su čitav meč u dresu Fiorentine.

U polufinalu Kupa, Inter čeka dvomeč sa Napolijem, dok je drugi par Juventus - Milan.