Kup Francuske - PSŽ rutinski, četvrtoligaš preokrenuo, pa izbacio Lil!

20:26

Veliko iznenađenje u osmini finala najmasovnijeg francuskog takmičenja.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

U terminu od 18.30 odigrane su dve utakmice osmine finala Kupa Francuske.

Pari Sen Žermen nije imao problema u gostima Pauu gde je slavio rezultatom 2:0 i tako obezbedio plasman u četvrtfinale.

Poveli su "sveci" golom Leandra Paredesa u 25. minutu, da bi konačan rezultat postavio Pablo Sarabija u 53. minutu susreta.

Veliko iznenađenje napravio je četvrtoligaš Epinal koji je pred svojom publikom ostvario istorijski rezultat - pao je Lil i to nakon preokreta 2:1.

"Doge" su stigle do vođstva već u osmom minutu preko Loika Remija i tada se činilo da dileme oko pitanja pobednika nema.

Tako nisu mislili hrabri fudbaleri Epinala koji su zahvaljujući sjajnom Žan-Filipu Krasou eliminisali velikog favorita.

Nekadašnji olimpijski reprezentativac Obale Slonovače pogađao je u 56. i 62. minutu na veliku radost domaćih koji idu dalje.