Kup Francuske - PSŽ izbacio niželigaša, pogađali oni najbolji!

nedelja 06.01.2019.
22:40

''Sveci'' nastupili u kombinovanom sastavu, ali napad im je opet bio ''paklen''.

Epa/Christophe Petit-Tesson

U Francuskoj su se ovog vikenda igrale utakmice trećeg kola nacionalnog Kupa, a oni najbolji klubovi, poput PSŽ-a su startovali od ove faze takmičenja.

Prvi rival ''Svecima'' bio je petoligaš Pontivi, a tim Tomasa Tuhela je kao gost slavio sa ubedljivih 4:0.

Bez obzira na rang rivala, napad PSŽ-a su predvodile prve zvezde - Kilijan Mbape i Brazilac Nejmar.

Ipak, domaćin je pružio sasvim solidan otpor u većem delu meča. Prvo poluvreme obeležio je autogol jednog od domaćih igrača u 24. minutu, pa se u drugi deo igre ušlo samo sa golom prednosti u korist ''Svetaca''.