Kup - Dinamo u finalu, sudija na stubu srama!

sreda 04.04.2018.
20:06

Ubedljiv trijumf zagrebačkog Dinama nad Rijekom ostao je u senci "lakrdije" koju su arbitri priredili na "Maksimiru".

Epa/Teigen, Trond Reidar

Ljubitelji fudbala u Hrvatskoj moći će da uživaju u okršaju Dinama i Hajduka u finalu kupa, pošto je Dinamo danas eliminisao Rijeku u drugom polufinalu.

"Modri" su na "Maksimiru" slavili sa ubedljivih 3:0 (1:0) golovima Hajrovića, Sudanija i Ćorića, ali je utakmica ostala u senci jako lošeg suđenja.

Glavni arbitar Mario Zebec očajno je odradio posao na današnjoj utakmici i svojim odlukama direktno uticao na konačan ishod.

Tri puta je Zebec žestoko oštetio Rijeku, a ni Dinamu nije bilo bolje jer je u završnici prvog poluvremena oštećen za očigledan jedanaesterac.

Rijeka je od 47. minuta imala igrača manje, ponovo je po sredi bila sudijska greška. Bradarić je zaradio drugu javnu opomenu iako je bilo evidentno da je pre nenamernog kontakta sa Dinamovim štoperom odneo loptu.

Dvadeset minuta pre kraja gosti su takođe oštećeni za penal i tu je bio kraj nadanja da Rijeka može do boljeg rezultata na "Maksimiru" što je samo potvrđeno golovima Sudanija i Anta Ćorića u 80. i 83. minutu.

Finale hrvatskog Kupa igra se 23. maja u Varaždinu. Za trofej će igrati Dinamo i Hajduk.