Kup Azije: Katarov poker u "El Gasiku", sa Japancima za trofej!

utorak 29.01.2019.
17:34

Domaćin nemoćan.

EPA-EFE/MAHMOUD KHALED

Reprezentacija Katara je pokazala bolju i konkretniju igru tokom celog meča i na kraju ubedljivo slavila rezultatom 4:0 izborivši nastup u finalu gde ih već čeka reprezentacija Japana.

Meč koji je pre početka bio meta političkih i diplomatski nekorektnih komentara je počeo boljom igrom nominalno domaćina u ovom meču.

Što im se već isplaćuje u 22. minutu meča.

Posle kontre reprezentacije Katara, na prvi pogled ni šut ni asistenciju, svojom velikom greškom golman Ujedinjenih Arapski Emirata pretvara u gol.

Loša intervencija Kalida Ese i štoper Katara Kuki postiže gol iz kontre.

Nisu dugo čekali favoriti ovog meča i na svoj drugi gol.

Napadač Almoez Ali postiže svoj osmi gol na Kupu Azije i Katar od 37. minuta vodi 2:0.

Drugo poluvreme počinje napadima reprezentacije UAE, ali Katar strpljivo čeka svoje kontre.

Jednu je i dočekao u 80. minutu kada je cela reprezentacija domaćina azijskog kupa podbacila.

Al Hajdos je sačekao grešku celokupne protivničke odbrane i osigurao prolaz svog tima u finale.

Ismael Hamed štoper Emirata posle sudijske konsultacije sa VAR-om završava ovaj meč na neslavni način, direktnim crvenim kartonom u 91. minutu.

Četvrti gol Katara je dosao u dubokoj nadoknadi u 93. minutu.

Ovo je kombinacija i odlične kontre i ponovne nesigurosti golmana UAE.

Hamid Išmail postiže gol za potpuno razočarenje na Mohamed Bin Zajed stadionu.

Fudbaleri Katara su prvi put u svojoj istoriji u finalu Kupa Azije, tamo ih čekaju japanski "Samuraji".