Kup - Atletiko lagano, Barsa prekinula lošu seriju na "Anoeti"!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 19. januar 2017.

• 23:05

U okviru Kupa Kralja ekipe Barselone i Atletiko Madrida načinile su prve korake ka plasmanu u polufinale.

Kup - Atletiko lagano, Barsa prekinula lošu seriju na
U prvom meču dana, Atletiko Madrid je uspeo da savlada Eibar sa veoma ubedljivih 3:0 i da tako jednom nogom zagazi u polufinale.

Dijego Simeone je shvatio da je vrag odneo šalu i da nema prostora da se izvede kombinovan sastav, pa je izašao u veoma jakom, što je dovelo do veoma ubedljive pobede.

Strelci za domaćina u ovom meču bili su Grizman u prvom poluvremenu, kao i Korea i Gameiro u drugom delu meča.

U drugoj utakmici videli smo veliku neizvesnost, ali su gosti iz Barselone uspeli da slave protiv Real Sosijedada u gostima sa 1:0. I Luis Enrike je izveo veoma jak sastav, sa Nejmarom, Mesijem i Suarezom u samom napadu.

Jedini gol na ovom meču postigao je Nejmar iz kaznenog udarca u 21. minutu meča. Jasno se videlo na snimku da je kontakt postojao između Nejmara i Elustonda, a Brazilac nakon toga nije imao težak zadatak da postigne gol.

Domaći su posebno imali razloga za proteste u 59. minutu kada je dosuđen ofsajd u kojem se, na usporenom snimku se to dobro videlo, nije našao Zurutuza. Sosijedad je u tom trenutku mogao da dođe do izjednačenja, bila je to odlična pozicija.

Dakle, u prvih 90 minuta i nije bilo previše uzbuđenja, Barselona je stigla do prednosti od samo jednog gola pred revanš meč na Nou Kampu.

Zanimljivo, Barselona je posle deset godina uspela da slavi na "Anoeti".