• 16. septembar 2017.

• 17:53

Mančester Siti na krilima Serhija Aguera izvršio teror u Votfordu, Barnli ondeo bod sa 'Enfild Rouda', Njukasl vezao treću pobedu u nizu...

Najjači utisak osvog subotnjeg popodnva u Premijer ligi ostavio je Mančester Siti.

Puleni Pepa Gvardiole su protutnjali kroz Votford, spakovali 'pola tuceta' golova na 'Vikaridž Rudu' i osamili se na čelu tabele.

"Stršljenove" je načeo Kun Aguero na asustenciju De Brujnea u 28. minutu igre, samo tri minuta kasnije Argentinac je svojim drugim golom duplirao prednost posle asistencije Davida Silve, a u 37. minutu Aguero je namestio gol Gabrijelu Žezušu, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 0:3.

U nastavku još dva gol u mreži Gomeša, Nikolas Otamendi je u 63. minutu pogodio na asistenciju Davida Silve, a 'petarda' je pokla desetak minuta pre kraja meča, Serhio Aguero je zabeležio het-trik.

Konačnih 0:6 postavio je Rahim Sterling sa 'bele tačke' minut pre kraja.

Germany Soccer Bundesliga

Barnli je nastavio sa odličnim partijama ove sezone, ekipa Šona Dajča uspela je da osvoji bod u gostima na 'Enfild Roudu'.

Arnfild je doveo goste u vođstvo na asistenciju Robija Brejdija u 27. minutu, Mohamed Salah je poravnao na 1:1 tri minuta kasnije, a rezultat se više nije menjao.

'Redsi' imaju za čim da žale, uputili su preko 20 šuteva ka protivničkom golu, devet je išlo u okvir, zablistao je rezervini golman Barnlija Poup, koij je tako sjajno iskoristio svoju šansu usled povrede Hitona.

Klop Klopp

'Svrake' su nastavile sa dobrim partijama, savladale su Stouk na svom 'Sent Džejms Parku' sa 2:1 i tako upisale treću pobedu u nizu.

Poveo je Njukasl golom Atsua u 19. minutu, sa minimalnom prednošću otišao na veliki odmor, ona je bila na snazi do 57. minuta kada Đerdan Šaćiri poravanava na 1:1 posle asistenciej Džoa Alena.

Ipak deset minuta kasnije, junak pobede nad Svonsijem u prošlom kolu, Lasceles, ponovo postiže pobedonosni gol i ponovo bio heroj trijumfa, mada velike zasluge pripadaju i Matu Ričiju, asistentu kod oba gola.

U duelu Hadersfilda i Lestera nije bilo pobednika, rezultat ovog meča bio je 1:1, oba gola pala su na početku drugog poluvremena, Depotr je doveo 'Terijere' u vođstvo, ali ga je par minuta kasniej 'poniptio' Džejmi Vardi sa 'kreča'.

Jedina utakmica na kojoj nije bilo golova odigrana je na 'Houtornsu', gde je Vest Bromvič Albion ugostio Vest Hem Junajted.