nedelja 03.02.2019.
19:24

Fudbaleri Mančester sitija oporavili su se od kiksa u minulom kolu, pa su kod kuće u derbiju kola, lako izašli na kraj sa Arsenalom.

EPA-EFE/PETER POWELL

Vratili su se "Građani" na drugo mesto na tabeli, kako su pred svojim navijačima savladali ekipu Arsenala sa 3:1 (2:1).

Samo što je počeo meč, Leno je morao da vadi loptu iz mreže. Ivobi je izgubio loptu ispred svog kaznenog prostora, Laport mu je ukrao i poslao je pred gol rivala, tamo se našao Aguero, koji matira nemačkog golmana za 1:0 u 46. sekundi.

Ipak, nisu se predavali gosti, u 11. minutu Kosielni nakon kornera pogađa mrežu domaćina za 1:1, oba pogotka pogledajte OVDE.

U nastavku smo uglavnom gledali napade ispred kaznenog prostora Arsenala, Siti je pokušavao da vrati prednost, Otamendi je bio u dobroj prilici, ali su Leno i odbrana "Tobdžija" odolevali.

U 44. minut, ipak, Siti dolazi do novog vođstva, akcija sa potpisom Pepa Gvardiole, Gundogan šalje loptu ka Sterlingu, ovaj na prvu centrira po zemlji ka Aguero, a Argentinac pogađa prazan gol za 2:1.

U nastavku još bolji Siti, pretio je De Brujne dobro u 52. minutu, ali je Leno uspeo da sačuva mrežu.

Igrao se 61. minut, kada je ipak morao da vadi loptu iz mreže nemački golman, slično kao kod drugog gola, Sterling centrira sa leve strane, ali ovoga puta Leno kači loptu, ali i pogađa Aguera, da bi se od Argentinca lopta odbila u gol "Tobdžija", 3:1 za "Građane".

U nastavku bolji Siti, pretio je ponovo Aguero, ali ga je Leno sprečio da postigne i četvrti gol, na kraju je morao da se zadovolji 10. het trikom u Premijer ligi.

Problem za Emerija je i povreda koju je Mustafi doživeo u 76. minutu, podsetimo da su van stroja i Holding i Sokratis.

Na kraju pobeda Sitija, ponovo su drugi sa dva boda manje od Liverpula, ali uz meč više, dok Arsenal nakon 25. kola pada na šesto mesto, sa bodom manje od Junajteda i tri od Čelsija.