• 17. septembar 2016.

• 20:26

Everton primio gol i lako okrenuo protiv Boroa. "Karamele" na drugom mestu...

Mildbro je poveo na "Gudisonu" i to je bilo sve.

Naime, Negredo i Stekelenburg su bili u skoku u petercu, domaći navijači su očekivali da to bude faul Španca, lopta je završila u mreži, a autogol je pripisan holandskom golmanau.

Ali, to je razljutilo domaćina.

"Spakovali" su tri gola za dvadesetak minuta i praktično rešili pitanje pobednika. Prvo je Garet Beri savladao Viktora Valdesa, da bi Irac Kolmen prošetao odbranu gostiju sa severa Engleske i doneo prednost u 42. minuta. Na kraju je u finišu prvog dela, Lukaku zakačio loptu nakon centaršuta Janika Bolasija za 3:1.

To je bio šok od koga se gosti nisu oporavili, u nastavku su "Karamele" čuvale loptu, nisu dozvolile preokret, jasno je, Kumanov rad se već isplaćuje.

Ovo je četvrta pobeda u pet mečeva za tim iz Liverpula, imaju 13 bodova, dva manje od vodećeg Sitija, na drugom su mestu.

Izveštaje sa popodnevnih mečeva možete čitati ovde.