Krstičić debitovao za AEK, rezultat odličan

ponedeljak 14.01.2019.
23:38

Nastavljen je šampionat u Grčkoj posle kraće zimske pauze, a AEK je večeras ostvario ubedljivu pobedu sa Nenadom Krstičićem u timu.

Beta/Branislav Božić/Ev

U meču 15. kola grčke Superlige, AEK je večeras kao gost savladao ekipu Janjine rezultatom 4:0, a sve je rezultatski rešeno tokom prvog poluvremena.

Već posle pet minuta igre, Mantalos je iz jedanaesterca doveo AEK u vođstvo, a petnaest minuta kasnije Mihail autogolom duplira prednost Atinjana.

Sam finiš prvog poluvremena obeležio je 21-godišnji Argentinac Ezekijel Pons, sa dva svoja gola, u 45. minutu, a onda i u trećem minutu nadoknade vremena, za konačnih 4:0.

Utakmica je za ovdašnju fudbalsku javnost zanimljiva zbog debija doskorašnjeg veziste Crvene zvezde Nenada Krstičića za ekipu AEK-a.

On nije bio u prvoj postavi, ušao je u igru dvadesetak minuta pre kraja meča umesto Bakasetasa, kada je rezultatski sve već bilo rešeno.

AEK je posle 15 odigranih kola na četvrtom mestu sa 27 bodova. Ispred su PAOK sa 41,  Olimpijakos sa 33 i Atromitos sa 29 bodova.