Krotone ''vreća za udaranje'', Atalanta lako do pobede

• 26. septembar 2016.

• 20:58

Još jedan poraz novajlije u ligi, već peti u prvih šest kola Serije A.

U pretposlednjoj utakmici šestog kola italijanske Serije A, Atalanta je kao gost rutinski savladala poslednjeplasirani tim Krotonea sa 3:1, iako je u većem delu drugog poluvremena imala igrača manje na terenu.

Gosti iz Bergama su glavni deo posla u večerašnjem meču odradili tokom prvog poluvremena, kada su i postigli sva tri gola.

Na vođstvo Atalante čekalo se nepuna tri minuta, kada je Petanja savladao golmana Kordaza, a pitanje pobednika rešeno je u završnici prvog dela igre. Najpre je u 40. minutu Kurtić duplirao prednost gostiju, da bi pet minuta kasnije Gomez postavio nedostižnih 0:3.

Tračak nade za ekipu Krotonea pojavio se u 62. minutu, kada je Frank Kesi isključen u ekipi gostiju, ali do kraja meča domaći su jedino uspeli da preko Simija u 86. minutu stignu do počasnog pogotka - 1:3.

Šesto kolo kompletiraće Kaljari i Sampdorija koji igraju od 21 čas na Sardiniji.