Krotone namučio Milan, Lapadula sprečio iznenađenje

• Autor: Boban Filipović

• 04. decembar 2016.

• 14:47

Golom Lapadule pet minuta pre kraja, 'Rosoneri' su slomili otpor Krotonea i upisali desetu prvenstvenu pobedu ove sezone.

Nakon uvodnog opipavanja snaga, u 26. minutu je usledio hladan tuš na 'San Siru'.

Sevnula je kontra gostiju, Falćineli je zatresao mrežu Donarume iz neposredne blizine posle asistencije Rodena koji je izdržao duel sa De Šiljom.

Do odlaska na odmor Milan uspeva da izjednači, Mario Pašalić je postigao svoj prvenac, najbolje se snašao u gužvi nakon kornera, poklonio se sa peterca pošto je Paleta trznuo glavom sa prve stative.

U 53. minutu igre penal za 'Rosonere', ali Kordaz brani udarac Nijanga sa 'kreča'!

Milan je nastavio sa atacima, dvadesetak minuta pre kraja Lapadula je dao gol koji je poništen zbog prekršaja napadača Milaneza nad štoperom gostiju Di Belom, ali u 86. minutu Krotoneu nije bilo spasa od bivšeg golgetera Peskare.

Odbrana gostiju je smušeno reagovala prilikom jednog prekida pred svojim golom, što Đanluka Lapadula ne prašta i udarcem po zemlji sa desetak matara postavlja konačnih 2:1.

Milan je opet na četiri boda zaostatka u odnosu na vodeći Juve, dok je Krotone ostao zakovan za dno tabele.