• Autor: Boban Filipović

• 27. avgust 2016.

• 22:10

Selta propisno namučila Real u Madridu, ali bodovi ostaju u prestonici.

Real Madrid je upisao drugu prvenstvenu pobedu ove sezone pošto je pred svojim navijačima savladao Seltu rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a najveća pretnja za gol gostiju iz Viga bio je Luka Modrić, koji je imao dva odlična pokušaja sa distance. Prvi put je njegov udarac otišao tik preko prečke, a drugi put je Serhio Alvarez maestralno intervenisao.

Prvo veće uzbuđenje u nastavku zbilo se nakon desetak minuta igre kada je Bejl tukao iz slobodnjaka, ali je Alvarez ponovo bio na visini zadatka.

Ipak, pet minuta kasnije Real je poveo.

Marko Asensio je bio smotan pred golom Selte, ali Alvaro Morata se našao na pravom mestu da ispravi njegovu brljotinu - 1:0.

Mogao je Morata ekspresno i do svog drugog gola, promašio je izglednu priliku, a kazna je usledila nakon samo tri minuta.

Fabijan Oreljana
je utišao 'Bernabeu', Čileanac je dao evrogol, pogodio malu mrežu sa distance i izjednačio rezultat u 67. minutu meča.

Zidan je odmah reagovao i pojačao ofanzivu uvođenjem Hamesa Rodrigeza umesto Modrića i to je dalo rezultat.

Real je stigao do pobede zahvaljujući veoma inteligentnom golu Tonija Krosa, golu je prethodila greška Nemanje Radije koji je izgubio loptu u opasnoj zoni. Igrao se 81. minut utakmice.

Do kraja promene rezultata nije bilo, ostalo je 2:1, Real je izbio na čelo tabele gde će i prenoćiti, dok je Selta na samom dnu bez bodova.