• Autor: Boban Filipović

• 02. april 2016.

• 22:24

Iako je Barsa povela i u finišu imala igrača više, Real je odneo ceo plen sa 'Nou Kampa'. Zidan debitovao pobedom u 'EL Klaisku'.

'El Klasiko' je počeo minutom ćutanja u čast nedavno preminulog fudbalera i trenera Barse Johana Krojfa, na tribinama je priređena veličanstvena koreografija čiji je lajt motiv bio legendarni Holanđanin.

Očekivano, Real je stao u gard i bio defanzivno orjentisan i pokušao da zonom osujeti atake domaćina. Zizuova taktika je manje više davala rezultat sve do desetog minuta kada sudije nisu dosudile očigledan ofsajd Suareza i Nejmara, ali je kosmička prvda spasila 'Los Blankose' pošto se Luis Suarez propusno obrukao pred golom Navasa.

Kapiten Reala Serhio Ramos je tada zaradio žuti karton zbog prigovora, imao je svo pravo ovg sveta da se žali.

Naredno uzbuđenje pred golom gostiju zbilo se u 20. minutu igre kada je Rakitić slabijom, levom nogom tukao ka golu Navasa, ali Kostarikanac bez problema kroti taj pokušaj hrvatskog reprezentativca.

Potom je Mesi prebacio gol iz slobodnjaka, zatim je sudija Ernandez progledao Ramosu kroz prste nedosudivši prekršaj u korist Barse kada je kapiten 'Kraljevskog kluba' srušio Lea Mesija na ivici šesnaestreca.

Uzvratio je Real preko Kristijana Ronalda istom merom Kristijano Ronaldo,  Portugalac je prvo ali je tukao direktno u Brava nakon što je izbacio iz igre Maskerana, a onda izveo slobodan udarac ispod svog renomea.

U finišu prvog poluvremena Benzema je imao dobru priliku da dovede Real u vođstvo, ali je očajno zahvatio loptu i poslao je nebu pod oblake.

Prvo veće uzbuđenje u nastavku viđeno je nakon desetak minuta igre kada je Leo Mesi pokušao lobom da nadmudri Kejlora Navasa, ali je golman Reala maestralno intervenisao.

Ipak, dva minuta kasnije Kostarikanac je matiran! Rakitić je izveo korner, Đerar Pike je najviši u skoku - 1:0.

Međutim, prednost Barse nije dugo trajala, Karim Benzema je u 62. minutu efektnim golom savladao Brava, francuski napadač je masteralno uhvatio volej nakon centaršuta Krosa sa desnog boka, ali najveće zasluge pripadaju Marselu koji je doneo loptu pred gol Katalonaca.

Izjednačenje je izbacilo Barsu iz takta, Real je zbio redove i pretio iz kontre.

Sudija Himenez je ogrešio o Real kada je poništio gol Gareta Bejla, zatim je Ronaldo pogodio prečku. Stvari su postale teže po goste jer je u 83. minutu isključen Serhio Ramos zbog drugog žutog kartona, ali i sa igrače manje Zizova ekipa uspeva da preokrene rezultat i stigne do velike pobede.

Dani Karvahal je povkukao kontru, Bejl je odlično centrirao sa desnog krila za Ronalda, a ovaj rešio pitanje pobednika - 1:2.

Real je prekunuo dugu seriju nepobedivosti Barse i smanjio zaostatak za njom na sedam bodova na sedam kola pre kraja sezone u španskoj Primeri.