Krasa sa klupe gledao poraz Spajićevog Tuluza

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 11. februar 2014.

• 22:24

Ekipa Bastije slavila je u meču francuske Lige 1 protiv Tuluza u gostima i na taj način ih je pretekla na tabeli.

Ovo je mogao da bude i svojevrstan srpski derbi, pošto na jednoj strani imamo Spajića, Ninkova i Veškovca, dok boje Bastije brani Miloš Krasić.

Ipak, jedini koji se našao na terenu je bio Spajić, a on je u porazu svog tima bio jedan od zapaženijih.

Već u 11. minutu Đibril Sise je iskoristio asistenciju Romarika i van šesnaesterca je postigao gol za 1:0 za goste.

Ipak, Tuluz je krenuo nešto agresivnije ka golu Bastije, i to im se isplatilo u 25. minutu, Eden Ben Basat je glavom savladao golmana i na taj način doveo svoju ekipu do izjednačenja, na semaforu je stajalo 1:1.

Igralo se između dva šesnaesterca, ali samo do nadoknade prvog poluvremena, kada je Modesto doveo Bastiju u vođstvo, sve to na asistenciju odličnog na ovom meču, Đibrila Sisea.

U periodu od 60. pa sve do 70. minuta Tuluz je bio bolja ekipa, stvorili su nekoliko šansi, ali je rezultat u tom periodu ostao nepromenjen.

Poslednju priliku Tuluz je propustio u 87. minutu, a Bastija je uspela da u nadoknadi vremena, kao i u prvom poluvremenu, postigne pogodak. Strelac je bio Bruno iz penala.

Ovim rezultatom bastija je pretekla na tabeli ekipu Tuluza, sada imaju tri boda više od večerašnjeg rivala.