Kraj sezone i u Francuskoj, veliko slavlje u Lionu, Depaj heroj!

subota 19.05.2018.
22:53

Utakmice u Lionu i Marseju večeras su bile u centru pažnje kada je u pitanju poslednje kolo francuske Lige 1.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Utakmicama poslednjeg, 38. kola završena je sezona i u šampionatu Francuske. Trka za titulu je odavno rešena, Pari Sen Žermen je osvojio tron, pa je večeras najzanimljivija bila borba za preostala dva mesta u Ligi šampiona.

U konkurenciji su bili Monako, Lion i Marsej, a epilog je da će poslednjepomenuti morati da se zadovolje plasmanom u Ligu Evrope, gde su ove sezone igrali u finalu.

Monako je, prema očekivanju, slavio kao gost protiv Troe sa 3:0 i potvrdio drugo mesto, a za to vreme, Lion je na svom terenu vodio zanimljivu borbu protiv Nice.

Domaći su na kraju slavili sa 3:2, a junak utakmice bio je trostruki strelac Memfis Depaj.

Prvo poluvreme su gosti rešili u svoju korist pošto je u 18. minutu Plea postigao vodeći gol za Nicu, ali u drugom se razgoropadio Depaj i golovima u 49, 66. i 87. minutu potvrdio trijumf Liona. U samom finišu, Plea je svojim drugim golom vratio neizvesnost, ali više od toga Nica večeras nije mogla, pa je ostala bez plasmana na evropsku scenu naredne sezone.

Lion je ovim trijumfom izborio treće mesto na tabeli, koje vodi u Ligu šampiona, pa Marseju nije bila dovoljna pobeda nad Amijenom od 2:1.

Tim sa Velodroma će ponovo u Ligu Evrope, zajedno sa Renom, dok će Bordo u kvalifikacije za ovo takmičenje.

Iz lige ispadaju Troa i Mec, a za Tuluz još ima nade, jer će igrati u baražu za opstanak.

Francuska, Liga 1 - 38. kolo

Kaen - PSŽ 0:0
Dižon - Anže 2:1
Lion - Nica 3:2
Marsej - Amijen 2:1
Mec - Bordo 0:4
Nant - Strazbur 1:0
Ren - Monpelje 1:1