subota 02.11.2019.
19:15

Bajern je imao plan, ali sve je danas palo u vodu.

epa/LUKAS BARTH-TUTTAS

Težak poraz Bajerna u okviru 10. kola Bundeslige, Ajntraht je kod kuće slavio protiv aktuelnog šampiona sa ubedljivih 5:1.

Ostali su Bavarci sa igračem manje već u devetom minutu, Kovač je odlučio da ne pojačava zadnju liniju, pa su Bavarci do ulaska Havija Martineza u 64. minutu primili četiri pogotka.

Nakon susreta je hrvatski trener izjavio da neće podnositi ostavku, ali se sumnja da bi uprava mogla ipak da mu uruči otkaz.

Naime, plan je bio da se sačeka utakmica sa Dortmundom, koja je zakazana za deveti novembar i da se na osnovu ishoda derbija donese konačna odluka o statusu Nika Kovača na klupi tima sa "Alijanc Arene".

Ipak, poraz sa pet primljenih golova od Ajntrahta, definitivno će promeniti razmišljanje čelnika kluba.

Puno je dobrih trenera trenutno bez angažmana, u vezu sa klupom Bavaraca neretko se dovodio i Žoze Murinjo, pisalo smo i tri različita stava unutar kluba, te i da bi Bajern mogli da preuzmu i Erik ten Hag (Ajaks), Maurisio Poketino (Totenhem) i Ralf Rangnik, bivši trener Lajpciga se već neko vreme dovodi u vezu sa minhenskim klubom.

Videćemo do kraja dana kakva će biti odluka uprave Bajerna, jasno je da je Kovač na "staklenim nogama".