Kostić lukavim golom overio pobedu Hamburgera nad Hofenhajmom!

nedelja 26.11.2017.
17:24

Srpski internacionalac strelac u pobedi Hamburgera.

Beta/AP Photo/Michael Probst

U okviru 13. kola Bundeslige, HSV je na svom terenu savladao favorizovano Hofenhajm, bilo je 3:0 (1:0) za domaćina.

Poveli su već u šestom minutu, autogol je postigao Akpoguma.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je trener gostiju Nagelsman bacio sve karte na napad ,napravio je tri izmene od 57. do 64. minuta, ali to nije urodilo plodom.

Igrao se 75. minut kada je sjajan gol postigao reprezentativac Srbije Filip Kostić. On je šutirao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara od gola rivala, iskoristio je neopreznost gostiju, koji se nisu nadali da će Kostić šutirati, jer je neposredno pre toga izvršena izmena. Lopta je prošla ispod golmana gostiju, koji je morao bolje da reaguje.

Bio je to drugi Kostićev gol u Bundesligi ove sezone, a pogledajte ga u nastavku.

Konačan rezultat postavio je Jung u 88. minutu susreta.

HSV je pobegao iz opasne zone, 15. su na tabeli sa 13 bodova, dok je Hofenhajm sada sedmi sa sedam bodova više.