Kostić asistirao, Groningen do boda

• Autor: Đorđe Đokić

• 25. avgust 2013.

• 17:16

Groningen je osvojio bod na gostovanju protiv Go Ahead Eagles i to sa 2 igrača manje. Kostić sa dve asistencije najzaslužniji za bod.

Tri puta je domaćin vodio, ali je sva tri puta ekipa srpskih internacionalaca Kostića i Živkovića uspela da stigne prednost rivala, iako je poslednjih 20-ak minuta meča odigrala i sa 2 igrača manje.

Upravo sa 2 igrača manje, Groningen je posle kornera koji je sjajno izveo Kostić i stigao do remija i zlata vrednog boda u samom finišu utakmice.

Nije ovo bila jedina asistencija Kostića na ovom meču. Osim za poslednji gol na meču, koji je postigao Zifuik, Kostić je asistirao i za 2:2 kad je strelac bio Adorjan.

Osim Filipa Kostića, bivšeg fudbalera kragujevačkog Radničkog, koji je odigrao svih 90 minuta, na terenu je u samoj završnici bio i Rišairo Živković.

U ostalim utakmicama današnjeg programa, Breda koju sa klupe predvodi naš Nebojša Gudelj, poražena je u Roterdamu od Fejenorda sa 3:1, dok je Tadićev Tvente izgubio na gostovanju protiv Vitesea sa 1:0. Za Tvente je debitovao i Crnogorac Luka Đorđević u drugom poluvremenu. Đorđević je u Tvente stigao iz Zenita na jednogodišnju pozajmicu.