'Kopljanici' sačuvali lidersku poziciju

• Autor: Boban Filipović

• 25. oktobar 2015.

• 16:30

Ajaks gubio od Vitesea u gostima, ali furioznim finišom upisao novu pobedu koja mu garantuje opstanak na čelu tabele nakon 10. kola Eredivizije.

U prvom poluvremenu utakmice u Arnhemu nije bilo golova, ali domaćin je poveo nakon nepunih deset minuta igre u nastavku.

Kazašvili je matirao Cilesena, ali odgovr Ajkasa je usledio u finišu meča.

U raposnu od 71. do 73. minuta 'Kopljanici' su napravili preokret golovima Fišera i Bazoera, da bi trijumf gostiju iz Amsetradama overio Lase Šene pet  minuta pre kraja za konačnih 1:3.

Nemanja Gudelj je odigrao ceo meč za Ajaks, dok je s druge strane Danilo Pantić dobio priliku da odigra poslednjih pet-šest minuta kada je sve već bilo gotovo.

Ajaks je pobegao Fejenordu na tri boda razlike, ali klub iz Roterdama svoj meč 10. kola tek treba da odigra protiv AZ Alkmara na svom terenu.