• 18. decembar 2016.

• 22:17

Šta su samo uradili Andres Inijesta i Lionel Mesi.

Fudbaleri Barselone od 20.45 ugostili u ekipu Espanjola i pokazali ko je gazda u prestonici Katalonije, a Lionel Mesi zbog čega mu nije potrebna ''Zlatna lopta'' da bi pokazao kakav je mađioničar.

Posle prelepog gola Luisa Suareza, drugom poluvremenu na scenu je stupio Lionel Mesi. Iako nije postigao pogodak, bio je asistent kod drugog i trećeg posle magičnih solo prodora.

Prvo, kod drugog gola, najpre je Andres Inijesta priredio ringišpil za gostujuće igrače, a potom je odmah u istom ritmu nastavio i Mesi, koji je nanizao trojicu igrača, šutirao, a na odbijenu loptu od golmana naleteo je Suarez za 2:0.

Samo dva minuta kasnije, Mesi je na sličan način prošao svoje čuvare i proigrao Albu, a ovaj zategao loptu u drugi ugao za nedostižnih 3:0.

Kolega Nebojša Višković sa Sport kluba je možda na najbolji način opisao ove driblinge Lea Mesija - Koperfil i Hudini ne bi zajedno mogli da izmisle ovakvu magiju.