Kopa Amerika - Posle penal-drame Čile se pridružio Brazilu i Argentini, ko će biti poslednji polufinalista?

subota 29.06.2019.
08:19

Kopa Amerika ulazi u samu završnicu.

Beta/AP Photo/Andre Penner

Reprezentacija Čilea treći je polufinalista ovogodišnjeg Kopa Amerika.

Čileanci su u četvrtfinalu eliminisali selekciju Kolumbije posle boljeg izvođenja jedanaesteraca. U regularnom toku rezultat je bio 0:0, a posle penal-serije Čile je slavio sa 5:4.

Tragičar u redovima Kolumbije bio je Vilijam Tesiljo, jedini koji je bio neprecizan sa bele tačke, i to u poslednjoj, petoj seriji.

Zanimljivo, početak meča je kasnio pola sata, jer reprezentacija Čilea zbog gužve u saobraćaju nije na vreme stigla na stadion.

Tokom 90 minuta igre Čileanci su bili bliži golu, već u 12. minutu imali su odličnu priliku kada je Ospina još boljom intervencijom sačuvao mrežu, a pet minuta kasnije im je, posle VAR provere poništen gol zbog ofsajda, kada je Aranguiz zatresao mrežu.

Još jedan gol im nije priznat i u 71. minutu, opet posle pregledanja snimka, a ovoga puta razlog je bilo igranje rukom.

Kompletnu penal-seriju možete da pogledate OVDE.

Ko će biti poslednji polufinalista saznaćemo večeras od 21 čas, kada se sastaju Urugvaj i Peru. Bolji iz tog duela će se u polufinalu sastati sa Čileancima, a prvi polufinalni par već znamo, Brazil protiv Argentine (3. jul, 02:30h po našem vremenu).