Kopa Amerika - Katar upisao prvi bod na "Marakani"!

Autor: Stefan Matić
nedelja 16.06.2019.
22:53

Reprezentacija Paragvaja je ispustila veliko vođstvo na početku prvenstva u Brazilu.

EPA-EFE/Antonio Lacerda

Kup Latinske Amerike je počeo, večeras je odigran drugi meč grupe B gde je reprezentacija Katara stigla do istorijskog prvog boda na Kopa Amerika iako je Paragvaj imao prednost od dva gola (2:2).

Nominalni domaćin, Paragvaj, je odlično počeo. Legenda ove reprezentacije Oskar Kardozo je doneo vođstvo svom timu već u četvrtom minutu posle sigurne realizacije najstrože kazne.

Imali su prilike Katarćani da izjednače, njihov ponajbolji igrač Almoez je par puta pio u odličnoj situaciji da donese izjednačenje, ali se na poluvreme ipak otišlo sa samo jednim postignutim golom.

Pet minuta posle početka drugog poluvremena, Kardozu je poništen gol posle VAR konsultacija, ali Paragvajci stižu do prednosti od 2:0 već u 56. minutu posle sjajnog gola Almirona sa nekih dvadesetak metara.

Katar nije odustajao ni posle drugog primljenog gola, Almoez vraća svoju reprezentaciju u život golom u 68. minutu, prelep gol najboljeg igrača Kupa Azije.

Samo deset minuta posle toga Kuki koristi odličnu asistenciju Afifa i u potpunosti poravnava rezultat. Igrao se 77. minut a na semaforu je stajalo 2:2.