Konte zadovoljan i pored poraza

• Autor: Duško Dučić

• 01. avgust 2013.

• 15:02

Prvak Italije Juventus, nalazi se na pripremama po Americi, a nakon sinoćnjeg duela sa Evertonom, trener "Stare Dame", Konte, bio je zadovoljan i pored poraza.

Antonio Konte uspeo je da izvuče neke pozitivne stvari i pored poraza svog kluba, gde je njegov tim, izgubio meč posle penala, pošto je nakon 90 minuta bilo 1:1.

Iako je Everton vodio golom Miraljasa od 61-og minuta, izjednačenje Juventusu doneo je Asamoa u 80. minutu meča, pa se nakon toga pristupilo izvođenju penala, gde su "Karamele" bile uspešnije.

Nakon meča, Konte je izjavio da je zadovoljan igrom u pojedinim delovima susreta.

"Videli smo neke pozitivne stvari. Očigledno je bilo i dosta padova u našoj igri, ali je bolje da nam se oni dešavaju sada u prijateljskim utakmicama, nego kasnije kada startuje sezona", rekao je Konte.

Nova pojačanja Torineza, Ogbona, Karlos Tevez i Fernando Ljorente bili su u startnoj postavi za meč protiv Evertona, a Konte je bio zadovoljan njihovim nastupom.

"Svideo mi se njihov nastup na ovom meču" jasan je Konte.