Konte: "Ovo ne sme da se ponovi"

• Autor: Boban Filipović

• 09. februar 2014.

• 18:35

Trener Juvea kritikovao svoje pulene zbog remija na 'Bentegodiju' ocenivši ga kao hladan tuš budući da su 'Bjankoneri' prokockali dva gola prednosti.

Golom Luke Tonija u sudisjkoj nadonkadi, Verona je iščupala bod na svom terenu protiv Juventusa (2:2), a Antonio Konte je bio veoma nezadovoljan zbog ovakvog epiloga.

"Ovo je neobjašnjivo i nedopustivo. Utakmica traje 90 minuta, a mi smo se ponašali kao da se igra upola manje.

Odlično smo počeli meč i nismo smeli da dozvolimo da se panika uvuče u naše redove. Popustila nam je koncentracija i izgubili smo fokus, praveći glupe greške.

Ovaj rezultat je sramotan, ali moram da pohvalim Veronu što je pokazala odlučnost i istrajnost."
rekao je Konte.

Zimsko pojačanje iz Sautemptona, Pablo Osvaldo, je debitovao za Juve ušavši sa klupe umesto Ljorentea u 66. minutu, imao je jednu dobru priliku samo što je ušao, ali je umesto mreže pogodio okvir gola.

'Stara dama' je na čelu tabele Serije A sa devet bodova viška u odnosu na Romu, koja ima meč manje i koja je danas u graskom derbiju remizirala bez golova sa Lacijom.