Konte nadmudrio Junajted Murinjovim oružjem, Čelsi osvojio FA kup!

• Autor: Milovan Longinov

• 19. maj 2018.

• 20:07

Konte taktički nadmudrio Murinja, "autobus" doneo rezultat, Portugalac bez trofeja ove sezone! Čelsiju osmi trofej u FA kupu!

Čelsi je osvojio FA kup pošto je danas na Vembliju pobedio Mančester junajted rezultatom 1:0 (1:0).

Heroj utakmice bio je Eden Azar koji je najpre iznudio penal, a potom ga i iskoristio za 1:0.

Junajted je imao jalovu inicijativu, više prilika, ali se Čelsi odlično branio i Murinjovim oružjem došao do trofeja.

I Murinjo i Konte izveli su očekivane sastave, doduše, nedostajali su Romelu Lukaku i Alvaro Morata, koji su bili lakše povređeni u finišu sezone.

Mančester junajted je imao veći posed lopte i inicijativu, ali je Čelsi iskoristio prvi trenutak oklevanja odbrane Mančester junajteda. Eden Azar je sredinom prvog dela igre, maestralno primio loptu i pobegao odbrani, izašao sam na De Heu, a Džouns je samo mogao da ga obori i napravi jedanaesterac.

Siguran izvođač najstrože kazne upravo je bio Eden Azar, za 1:0.

Junajted je krenuo nešto odlučnije ka golu, ali je imao jalovu inicijativu, u poslednjim trenucima prvog dela igre, Pogba je povukao dobru kontru, proigrao Sančeza, ovaj Rašforda, ali je napadač loše reagovao i promašio loptu.

Junajted je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa, Rašford je ponovo bio u šansi, ali se opet obrukao, Kurtoa je lako zaustavio njegov udarac. Potom je i Džouns bio najviši u skoku posle prekida, ali se ponovo istakao Kurtoa.

Usledio je odgovor Čelsija, u 70. minutu, Markos Alonso je imao šansu, ali se nije najbolje snašao. Treba istaći da je u istom napadu Ešli Jang igrao rukom u šesnaestercu, ali da Majkl Oliver nije pokazao na belu tačku.

Dva minuta kasnije, ponovo je probao Rašford, opet je siguran Kurtoa i onda je Murinjo morao da napravi dvostruku izmenu. Marsijal je zamenio Lingarda, a Lukaku Rašforda i krenuo u novu ofanzivu.

Matić je probao sa distance, direktno u Kurtou, potom je i Pogba imao najbolju šansu posle kornera, ali je šutirao pored gola.

U finišu, Junajted nije imao snage, Matić je imao još jedan pokušaj glavom, ali je Čelsi uspeo da sačuva prednost za veliko slavlje i trofej u FA kupu.