Konte BESNEO, Žiru u neverici - Skomina NIJE dosudio penal!

sreda 14.03.2018.
22:03

Ne predaju se ''Plavci'', bili su veoma blizu pogotku, ali odluka sudije Damira Skomine ih je prilično naljutila.

Epa/Peter Powell

Početak drugog poluvremena na ''Kamp Nou'' obeležila je jedna sporna situacija u kaznenom prostoru Barselone.

Igrao se 50. minut utakmice, Vilijan je lepo proigrao Alonsa koji je imao otvoren put ka golu domaćih, ali ga je Pike s leđa zadržao rukom, uz kontakt nogama i napadač ''Plavaca'' je pao.

Očekivali su gosti iz Londona najstrožu kaznu, ali je slovenački sudija Skomina drugačije video tu situaciju.

Dakle, ništa od penala, ostalo je 2:0 za Barselonu, a ovakva odluka je veoma iznervirala i trenera Kontea, ali i napadača Čelsija Olivijea Žirua, koji je zbog protesta dobio žuti karton.

OVDE možete da vidite spornu situaciju.

31 Komentara

Čerek Republika Srps
Thursday, 15.03.2018
11:49

Generalno gledano itekako postoji elemenata za penal. Ali isto tako mi se čini i da postoji jasna namera igrača da odmah padne a ne da pokuša da akciju završi udarcem prema golu. Kada bih bio na mjestu Skomine,ja lično bi ipak dosudio penal.

12 NEDELJA DO ISTINE
09:50

Bogami, bilo je elemenata, ali, sudije uvek u podsvesti imaju da onda vrlo verovatno mora da dodjecak i do iskljucenja pa onda ne sviraju ni (samo) taj penal...

Panter
09:28

Krađa. Penal je trebao biti dosuđen i to bi uticalo na dalji tok meča. U nastavku akcije za istu stvar svira prekršaj nad Iniestom na sredini terena. Pola igrača Barselone stalno prigovaraju sudiji, nikome nije pokazao žuti karton, Žiruu je odmah pokazao žuti zbog protesta. Barselona jeste iskoristila svoje šanse, Kurtoa očajan kod sva tri gola.

barça mes que un clu
03:14

Prelako je Alonso pao. A da stvar bude jos gora pao je kada je Pique sklonio ruku, da je pao kad je ruka Piqea bila na njegovom ramenu mozda bi sudio. Ali ovako nema govora o penalu.

Roger Elliott
02:53

Nepravda veca nego 2009-te. Natasa Kandic je kriva za ispadanje Celzija.

3x3
00:36

Uefalona. Igraju odlican fudbal, tacno, ali su Uefalona i tu je kraj svake rasprave.

NEMANJA RM
Wednesday, 14.03.2018
23:50

Penal nije bio ali da su okolnosti bile drugacije Barsa bi dobila penal kao npr veoma slican protiv psg prosle godine nad Suarezom.