• 06. novembar 2016.

• 17:51

Svonsi je dočekao Mančester junajted u okviru 11. kola Premijer lige.

Konačno pravi Mančester, Svonsi pao na
Fudbaleri Mančester junajteda slavili su na gostovanju ekipi Svonsija rezultatom 1:3 (0:3) i tako prekinuli niz od četiri meča bez pobede u Premijer ligi.

Već nakon pola časa igre bilo je 0:3 za goste iz Mančestera, strelci su bili Pol Pogba jednom i Ibrahimović u dva navrata.

Pogba je postigao golčinu u svom stilu, a Ibrahimoviću je u dva navrata asistirao Vejn Runi, koji je tako dogurao do cifre od 100 asistencija u PL, do tog broja do sada su stigli samo Rajan Gigs i Frenk Lampard.

Ibrin prvi pogodak bio je i 25.000-ti u istoriji Premijer lige.

Više o golovima Junajteda OVDE.

Svonsi je uputio jedan udarac ka golu protivnika u prvom poluvremenu, pa je Bob Bredli u nastavku u igru uveo Montera i Beroua umesto Rautlidža i Ljorentea.

Delovao je Svonsi nešto bolje u nastavku, a do gola su došli u 70. minutu. Sigurdson je odlično izveo slobodan udarac, van der Horn je bio najviši u skoku, treći udarac ka golu Junajteda završio je iza leđa Davida de Hee.

Igrao se 76. minut, kada je Ibrahimović zaradio žuti karton, zbog kog će propustiti meč narednog kola Premijer lige protiv Arsenala. Više OVDE.

Mogao je Mančester do četvrtog gola preko Huana Mate, Runi je odlično utrčao u kazneni prostor "Labudova", vratio loptu nazad ka Mati koji je bio na penalu, ali je udarac Španaca po zemlji završio pored gola.

Imao je Svonsi solidnu šansu da dođe do drugog gola, ali je udarac Beroua ukrotio David de Hea.

Na kraju je i ostali 1:3 u korist Junajteda, Murinjovi "Đavoli" su se popeli na šesto mesto na tabeli, dok je Svonsi sada pretposlednji sa istim brojem bodova kao i poslednjeplasirani Sanderlend i čak šest manje od Vest Hema koji je prvi iznad crte.