17:12

Prva pobeda od početka sezone.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Osmo kolo francuske Lige 1 igra se ovog vikenda, a tek danas je ekipa Remsa uspela da zabeleži prvu pobedu.

Ekipa čiju mrežu čuva naš reprezentativac Predrag Rajković danas je kao gost deklasirala domaći Monpelje rezultatom 4:0, a meč je završila sa dvojicom igrača više.

Već u šestom minutu gosti su iznudili jedanaesterac, uz iskljuučenje Hiltona, a najstrožu kaznu realizovao je Dia. Isti igrač je samo četiri minuta kasnije duplirao prednost na 2:0, a Monpelje sa igračem manje nikako nije uspevao da pruži snažniji otpor.

U 22. minutu je Mbuku zatresao mrežu domaćeg tima, taj gol nije priznat zbog ofsajda, ali jeste onaj iz 30. minuta, kada ništa nije bilo sporno kod Mbukuovbog gola.

Praktično je već tada sve bilo rešeno, a da sve bude još teže po Monpelje, u 41. minutu isključen je nekadašnji defanzivac Crvene zvezde Damijan Le Talek.

U nastavku još jedan penal za Rems, bila je to prilika za het-trik koji je i upisao Dia sa bele tačke, za konačnih 4:0 u korist Remsa.