''Kombinovana'' Barsa nadigrana u Vigu

• 04. maj 2019.

• 22:42

Posle velike pobede nad Liverpulom u polufinalu Lige šampiona, Barselona večeras izašla u znatno izmenjenom sastavu, što je domaća Selta u potpunosti iskoristila.

Barsa je već osvojila titulu prvaka Španije, što joj je omogućilo da se u potpunosti posveti završnici Lige šampiona, gde je na dobrom putu da se plasira u finale.

Večeras je u 36. kolu Primere tim Ernesta Valverdea poražen u Vigu od Selte rezultatom 2:0, a domaći tim je ovim trijumfom napravio veliki korak ka opstanku u eliti.

Trener Barselone je odlučio da večeras odmori veći broj igrača, pa nije računao na Mesija, Albu, Suareza, Pikea, Ter Štegena, a Rakitić i Buskets su odrađivali suspenziju zbog kartona.

Prvi problem za Barsu bila je povreda Dembelea već u šestom minutu, zamenio ga je Kolado, ali do kraja poluvremena nije bilo golova.