Kolumbija i Ekvador na Mundijalu!

• Autor: Janko Glavonjić

• 12. oktobar 2013.

• 01:32

Argentini, koja je ranije overila vizu za Brazil piključile su se ekipe Kolumbije i Ekvadora. Čile prokockao prvu meč lotpu, Urugvaj će verovatno šansu tražiti kroz baraž.

Na večerašnjim mečevima južnoameričke kvalifikacione zone za Svetsko prventsvo u Brazilu najuzbudljivije je bilo u kolumbijskom gradu Barankilji, gde je domaćin remizirao za Čileom 3:3

Gosti su već posle posla sata igre imali tri gola prednsoti pošto su Arturo Vidal sa penala i Aleksis Sančez, u dva navrata, matirali Davida Ospinu.

Kolumbija je u poslednjih pola sata uspela da izbegne poraz zahvaljujući Teofilu Gutijerezu i Radamalu Falkau, koji je dva puta bio precizan sa bele tačke.

falkao

Kolumbija se ovim bodom plasirala na Mundijal, dok će Čileu biti dovoljan i bod u poslednjem kolu protiv Ekvadora na svom terenu za taj podvig.

Ekvador je u Kitu ugostio Urugvaj, u meču koji je imao veliki naboj jer su obe ekipe uoči njega imale 22 boda, te je pobednika čekala brazilska viza.

Domaćini su slavili minimalcem, a heroj nacije je napadač Džeferson Montero, koji je savladao Musleru u 30. minutu meča sa peterca nakon asistencije Antonija Valensije sa desnog krila.

ekvador

Urugvajci će najverovatnije vizu za Brazil morati da traže kroz baraž, gde ih očekuje dvomeč sa Jordanom.

Venecuela je u Karakasu ugostila Paragvaj u meču bez rezultatskog značaja, jer su obe ekipe bile bez šansi za plasman na SP.

Edgar Benitez je doveo gostujući tim u vođstvo posle 28 minuta igre, a čast domaćih spasao je Seihas desetak minuta pre kraja meča, tako da je na semaforu pisalo 1:1.

Argentina i Peru igraju kasnije, a taj meč takođe nema rezultatski značaj.