''Koltovi'' rešetaju, nemoćne i ''Švabe''

• 29. januar 2012.

• 19:26

Fudbaleri Menhengladbaha nastavljaju sa sjajnim partijama u Bundesligi. Posle ubedljivog trijumfa nad Bajernom, večeras ostvarili još ubedljiviji u Štutgartu.

U poslednjoj utakmici 19. kola Bundeslige Menhengladbah je kao gost savladao ekipu Štutgarta rezultatom 3:0 i ponovo došao na samo bod od vodećeg trija (Bajern, Dortmund, Šalke).

''Koltovi'' su poveli posle pola sata igre, golom Hankea posle akcije sa Markom Rojšom.

U poluvremenu trener domaćih izveo je iz igre Zdravka Kuzmanovića, ali mu ta izmena nije donela rezultat.

U poslednjih deset minuta Menhengladbah stiže do ubedljivog trijumfa. Najpre je Rojš u 81. minutu orklonio sve dileme oko pobednika, a konačnih 3:0 postavio je De Kamargo tri minuta kasnije.

Na čelu tabele, Bajern, Dortmund i Šalke imaju po 40 bodova, Menhengladbah je četvrti sa 39, a Štutgart je ostao na desetom mestu sa 22 boda.

szólj hozzá: Stuttgart v Gladbach 0:3 GOALS