Kolarov i Nasri vratili 'Građane' na vrh

• Autor: Boban Filipović

• 23. avgust 2015.

• 18:58

Mančster Siti zabeležio treći trijumf u nizu u trećem kolu Premijer lige pošto je kao gost slavio na 'Gudison Parku'. Junaci pobede Aleksandar Kolarov i rezervista Samir Nasri.

Osokoljeni ubedljivim pobedama u prva dva kola nad Vest Bromom i Čelsijem, 'Građani' su veoma samouvereno  ušli u meč protiv Evertona.

Kun Aguero je imao par dobrih šansi, ali je Hauard odličnim intervencijama uspevao da sačuva svoju mrežu. Rahim Sterling je u jednoj situaciji zakansio za milisekundu da sprovede loptu u gol nakon centaršuta Hesusa Navasa, imao je i Jaja Ture jedan odličan prodor i ubacivanje pred gol 'Karamela', ali nije bilo njegovih saigrača na drugoj stativi da krunišu akciju pogotkom.

Everton je mogao da kazni promađaje gostiju iz Mančestera u poslednjim trenucima prvog poluvremena, Romelu Lukaku je olično izveo slobodan udarac, Hart je uhvaćen na 'krovoj nozi', ali ga je spasila prečka, te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Drugo poluvreme počelo je novom dobrom prilikom za Siti, nije ju iskoristio David Silva, njegov pokušaj iz izgledne pozicije završio je na stativi.

Ipak, nakon sat vremena igre, 'Građani' svoju terensku nadmoć uspevaju da krunišu golom.

Prednost Pelegirnijevoj četi doneo je Aleksandar Kolarov lukavim udarcem iz gotovo mrtvog ugla na asistenciju Rahima Sterlinga.

Gol ide na dušu Timu Hauardu koji nije pokrio prvu stativu, verovatno očekujući centaršut srpskog reprezentativca, ali je Srbin kao u kakvom vicu prevario Amerikanca.

Hesus Navas je mogao ekspresno da duplira prednost Sitija, ali ovog puta Hauard reaguje mnogo bolje.

'Karamele' kreću na sve ili ništa, Martinez je pokušao uvođenjem Nejsmita umesto Konea, nij to donelo naročit boljitak, ali su domaćini imali jednu dobru priliku posle jedne gužve pred golom Harta kada je tukao bivši 'Građanin' Garet Beri, ali kapiten gostiju Vensan Kompani odličnom intervencijom na gol liniji spašava izjednačenje.

Tri minuta pre kraja Hesus Navas je imao vrlo dobru priliku da sve reši, Hauard je opet izašao kao pobednik iz duela sa njim, ali samo minut kasnije rezervista Samir Nasri je otklonio sve dileme oko pobednika.

Rutinske završnica Francuza pošto ga je Jaja Ture divno proigrao.

Do karaja je ostalo 0:2, Mančester Siti se sa tri pobede vraća na čelo tabele sa 9 osvojenih bodova, dok Everton ostaje na 4 boda.

Golove sa 'Gudison Parka' pogledajte OVDE.

U isto vreme Votford i Sautempton su remizirali bez golova, Dušan Tadić je presedeo ceo meč na klupi ta rezerve.

'Stršljenovima' je to treći remi u sezoni, a 'Svecima' drugi, Kumanova četa ima samo dva boda iz prva tri kola.