20:18

Rapsodija ekipe Tomasa Tuhela, sjajan debi novog stručnjaka Borusije iz Dortmunda protiv ekipe koja će igrati LŠ.

BETA/AP Photo/Martin Meissner

Borusija iz Menhengladbaha će igrati Ligu šampiona ove sezone, a neko ko se ne razume u fudbal i ko je gledao danas ove dve ekipe verovatno bi se zapitao kako je to moguće i da nismo slučajno pomešali Borusije.

Ekipa iz Dortmunda danas je sa lakoćom savladala Borusiju iz Menhengladbaha na "Vestfalenu" rezultatom 4:0, mnogo ubedljivije nego što je iko očekivao u ovom prvom kolu Bundeslige. Jedan od težih poraza Lusijana Favra od kako je na klupi Menhengladbaha.

Sa ovakvom igrom ekipa Tomasa Tuhela, čoveka koji je nasledio Jirgena Klopa, može da se nada u najmanju ruku ravnopravnoj borbi za sam vrh tabele.

U prvom poluvremenu prilike su se ređale kao na traci. Sjajno su igrali u tom periodu Mats Humels, Marko Rojs, Obamejang, Gundogan i Mkhitarijan, stvarali su mnoštvo prilika, a u ovom delu igre iskoristili su čak 3.

Prvo je Marko Rojs na asistenciju Šinđija Kagave u 15. minutu doneo prednost svojoj ekipi u trenucima kada je gol gostiju visio u vazduhu.

"Sevale" su kontre, bilo je i dosta promašaja u prvom poluvremenu, a onda je i Obamejang uspeo da se upiše u strelce. Šmelcer je odlično centrirao, Gabonac je sjajno skočio i glavom savladao golmana Jana Zomera za 2:0.

Rojs je propustio kolosalnu šansu kada je izašao 1 na 1 sa Zomerom, ali je njegov promašaj kasnije nadoknadio Mkhitarijan. Bila je to kontra iz udžbenika žuto-crne Borusije, Obamejang je sjajno pronašao Mkhitarijana kome nije bilo teško da poveća prednost na 3:0.

Samo pet minuta u drugom poluvremenu bilo je potrebno Dortmundu da poveća rezultat na 4:0. Još jedna kontra je u pitanju, ovoga puta Rojs je asistent, a egzekutor je isti kao i kod trećeg gola, ponovo Jermenu nije bilo teško da postigne gol i da tako razreši pitanje pobednika na ovom meču.

Do kraja utakmice ekipa sa "Vestfalena" je odradila posao, Tuhel je ubacio Ramosa, Kampla i Bendera, izbacio Rojsa, Kagavu i Obamejanga i tako uneo svežine u svoj tim, ali i odmorio glavne igrače pred nastavak izazova u ovoj sezoni.

Sve golove sa ovog meča možete pogledati OVDE.