subota 30.11.2019.
17:18

Njukasl odradio deo posla za "Redse", a onda je stameni Holanđanin nastavio.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Njukasla uspeli su da osvoje bod na svom "Sent Džejms Parku" protiv Mančester sitija (2:2).

Dva puta su gubili, ali su se vraćali golovima Viljemsa i Šelvija.

Posebno je gol Džondža Šelvija obradovao pristalice Liverpula, podsetimo da je vezista karijeru i počeo na "Enfildu", a sada je jako lepim golom u 88. minutu utakmice otkinuo dva boda aktuelnim šampionima i olakšao bivšem klubu borbu za titulu.

Sam je nakon utakmice izjavio da bi sada lako mogao da bude heroj u Liverpulu.

Gde je Šelvi stao, nastavio je Virdžil van Dajk, koji je sa dva pogotka za šest minuta doneo dva gola prednosti Liverpulu protiv Brajtona.

Pogodio je najpre u 18. minutu nakon centaršuta Aleksander-Arnolda iz slobodnog udarca, da bi šest minuta kasnije centaršut desnog beka Liverpula iz kornera pretvorio u još jedan pogodak.

Sa 2:0 je Liverpul otišao na odmor, pa je na dobrom putu da stekne 11 bodova prednosti u odnosu na Mančester siti nakon 14 kola.