nedelja 05.01.2020.
18:53

Nemac odmarao prvotimce, ali je Liverpul opet odbranio svoju "tvrđavu".

Beta/AP Photo/Jon Super

Fudbaleri Liverpula slavili su u gradskom derbiju protiv Evertona u okviru trećeg kola FA kupa sa 1:0 (0:0), te su se tako plasirali u četvrto kolo najstarijeg takmičenja na svetu.

Već u šestom minutu sjajna prilika za "Karamele", Kalvert-Luin je pokupio jedan odbitak i tukao iz dobre pozicije, ali je Adrijan uspeo da interveniše.

Nova nevolja za "Redse" samo par minuta kasnije, povredio se Milner, morao je napolje, zamenio ga je Larusi.

Već u 12. minutu nova velika prilika za goste, Holgejt je tukao glavom sa par metara, ali je Adrijan bio odlično postavljen, te je upisao još jednu odbranu.

Nastavila je Anćelotijeva ekipa da preti, igrao se 27. minut kada se u izglednoj šansi našao Ričarlison, izbio je sam pred Adrijana, ali je Španac još jednom izvrsno intervenisao.

Lalana je potom imao šansu na drugoj strani, ali je tukao pored gola rivala.

U finišu najpre nova šansa za Kalvert-Luina, ovoga puta je bio neprecizan, da bi potom Origi pripretio na drugoj strani, ali je Pikford odbranio njegov pokušaj.

U drugom delu nešto mirnije od starta, a onda je došao 71. minut i trenutak prave magije.

Raspalio je po lopti sa ivice kaznenog prostora mladi fudbaler Liverpula Kurtis Džouns i od prečke poslao loptu u gol Evertona za 1:0 u korist domaćina.

Zaista sjajan gol 18-godišnjeg fudbalera i vođstvo "Redsa".

Do kraja nije bilo izglednijih prilika, najbolju je možda imao Kin da poravna rezultat, ali je mladi italijanski napadač neprecizno šutirao sa ivice peterca, doduše iz nezgodne situacije.

Pobeda Liverpula, Klop je dao šansu brojnim mladim igračima, Anćeloti je sa druge strane izveo gotovo najjači sastav, te ovaj trijumf dodatno dobija na težini za "Redse".

Šta se dešavalo na ostalim terenima širom Engleske u trećem kolu FA kupa možete pročitati OVDE.