Klop: ''U finalu želimo da učinimo sve za ovaj divan klub''

Autor: Beta Beta
petak 06.05.2016.
10:59
Izvor: Beta

Trener Liverpula Jirgen Klop rekao je da će njegovi fudbaleri u finalu Lige Evropa protiv Sevilje gledati da "iskoriste priliku" i osvoje trofej.

Beta/AP Photo/Alberto Saiz

Fudbaleri Liverpula plasirali su se sinoć u finale Lige Evropa pošto su na svom terenu u revanš utakmici pobedili Viljareal sa 3:0.

"Kada odigrate utakmica kakvu smo mi odigrali u revanšu protiv Viljareala, onda jednostavno želite da učiniti sve, a to ćemo mi pokušati u finalu. Pokušaćemo sve u finalu da učinimo za ovaj divan klub", rekao je Klop posle plasmana u finale Lige Evrope.

Liverpul je na svom Enfildu poveo u sedmom minutu autogolom kapitena Viljareala Bruna Sorijana, vodjstvo je duplirao Danijel Staridž u 63. minutu, a konačan rezultat postavio je Adam Lalana u 81. minutu.

"Sjajno veče i briljantna igra moje ekipe. Prvih pola sata bilo je mnogo emocija. Izgubili smo strpljenje u poslednjih 15 minuta prvog dela. U drugom poluvremenu plan je bio da nastavimo sa strastvenim fudbalom, ali s tim da više koristimo mozak i na kraju završilo se sjajno