Klop izbacio Bajern, vožnja busom i dalje u igri!

• 28. april 2015.

• 23:20

Borusija iz Dortmunda plasirala se u finale nemačkog Kupa nakon što je u Minhenu eliminisala Bajern posle boljeg izvođenja jedanaesteraca. Lam i Alonso prošli kao Teri u Moskvi, Nojer pogodio prečku, pa će Klop nastaviti da sanja poslednju vožnju busom.

Fudbaleri minhenskog Bajerna i Borusije iz Dortmunda potrudili su se da ljubitelji fudbala još jednom uživaju u čarima koje nose derbiji ova dva tima.

Loši rezultati Borusije u sezoni na izmaku učinili su da dueli sa Bajernom nemaju značaj kada je borba za titulu u pitanju, ali su zato ova dva kluba u utorak uveče odigrala utakmicu polufinala nacionalnog Kupa koja je predstavljala finale pre finala.

Drama u Minhenu pripala je ekipi Jirgena Klopa koja je mesto u finalu nacionalnog Kupa obezbedila tek nakon boljeg izvođenja penala.

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio nerešen 1:1 (1:0) a tokom produžetaka nije bilo golova, pa se pristupilo izvođenju penala.

Golove pogledajte OVDE!

"Milionere" je načeo Robert Levandovski na isteku pola časa igre. Poljak je izašao pred Langeraka i lobovao ga ali je lopta završila u mreži tek iz drugog Levinog pokušaja.

Napadač Bajerna pogodio je stativu u prvom pokušaju nakon čega je zadržao prisebnost i kroz noge defanzivca Borusije loptu poslao u nebranjenu mrežu gola gostujuće ekipe.

Sve do 75. minuta na snazi je bio rezultat koji je u tridesetom postavio Robert Levandovski, a onda je usledio kontraudar Borusje iz Dortmunda.

Izjednačujući pogodak postigao je Pjer Emerik Obamejang 15 minuta pre kraja susreta a pogodak je bio regularan iako su Nojer i njegove kolege iz odbrane signalizirali da lopta nije prešla gol liniju.

U samoj završnici susreta Borusija je mogla do gola i trijumfa ali je Manuel Nojer čarobnom intervencijom sprečio Marka Rojsa da izraste u junaka.

Regularni tok susreta obeležila je nova povreda Arjana Robena koji je u igru ušao 68. minutu, da bi teren napustio pet minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Činjenica da je Roben obnovio povredu deluje zabrinjavajuće ako se uzme u obzir da Bajern početkom maja očekuje dvomeč sa Barselonom u borbi za plasman u finale Lige šampiona.

Tokom dodatnih 30 minuta Bajern je bio dominantniji, stvorio je nekoliko sjajnih prilika a u 117. minutu susreta verovatno je oštećen za jedanaesterac nakon intervencije Langeraka koji je nokautirao Levandovskog.

Dodajmo i to da je poslednjih 12 minuta produžetaka Borusija igrala sa igračem manje nakon druge javne opomene koju je Kevin Kampl zaradio za svega 25 minuta provedenih na terenu.

Usledila je penal serija u kojoj se Bajernu dogodilo nešto neverovatno. Sva četiri izvedena penala izabranici Pepa Gvardiole su promašili a posebno su bili interesantni udarci Filipa Lama i Ćabija Alonsa koji su se okliznuli poput Džona Terija u finalu Lige šampiona u Moskvi.

Borusiji su bila dovoljna dva postignuta gola, Humels je promašio a Bajern nije uspeo da ostavi u igri Manuel Nojer koji je pogodio prečku u četvrtoj seriji pa su "Milioneri" otišli u finale uz rezultat 2:0 u penal seriji.