• 17. decembar 2012.

• 18:00

Gael Kliši poručuje saigračima da zaborave na prošlogodišnju titulu i da se fokusiraju na sadašnje mečeve.

Na gostovanju u Njukaslu, Siti je trijumfovao sa 3-1.

Uprkos vođstvu na poluvremenu od 2-0, Njukasl je golom koji je postigao Demba Ba uneo malo nervoze u redove Sitija u drugom poluvremenu, što se na kraju dobro odrazilo na igru "Građana".

Kliši veruje da bi ima takav mentalitet dobro poslužio u pokušaju da odbrane titulu, ali i da pokažu evropskoj sceni da su i dalje u samom vrhu.

"Jedina stvar koja nam je nedostajala ove sezone je možda malo više duha. Od prošle sezone ljudi očekuju više od nas, što je i normalno.

Prošla sezona je bila sjajna ali, kao što je menadžer rekao, moramo to da ostavimo u arhivi i da se potpuno posvetimo treninzima i utakmicama.

Znamo da posedujemo kvalitet, umemo da postižemo golove i to smo nebrojano puta pokazali. Možemo da igramo protiv bilo kog tima, jedino nam nedostaje malo više borbenog duha, a to je ono što smo imali u nedelju.

Francuz je naglasio da tim nikako ne sme da razmišlja o porazu od gradskog rivala i lidera na tabeli, Mančester Junajteda.

"Izgubili smo meč od Junajteda, odličnog tima. Od 2-0 za njih uspeli smo da se vratimo na 2-2. Na žalost, izgubili smo u poslednjim sekundama meča.

Naravno da je to razočaravajuće, ali jedan poraz nije smak sveta. Samo treninzi i veća borbensot i siguran sam da rezultat neće izostati.”, završava Kliši.

Siti dočekuje Reding na "Itihadu" 22. decembra. Meč počinje u 16:00h.