Kleo počeo da ''rešeta'' u azijskoj Ligi šampiona

• 07. mart 2012.

• 16:56

Kineski Gvangžu sjajno startovao u azijskoj Ligi šampiona, a ubedljivoj pobedi nad korejskim Jeonbuk Motorsom, prošlogodišnjim finalistom, značajno je doprineo nekadašnji fudbaler Crvene zvezde i Partizana, Brazilac Kleo, koji je postigao dva gola za svoj tim.

Brazilac Kleo pokazao je sjajnu formu na startu azijske Lige šampiona. Njegov Gvangžu slavio je kao gost protiv južnokorejskog Jeonbuk Motorsa čak sa 5:1, a bivši napadač Partizana trijumfu je doprineo sa dva postignuta gola.

On je najpre u 27. minutu doveo svoj tim u vođstvo, da bi u 41. minutu Konka duplirao prednost.

Seriju golova u nastavku ponovo otvara sjajni Kleo, koji u 69. minutu svojim drugim golom rešava pitanje pobednika.

Minut kasnije, Jeong je smanjio na 3:1, a do kraja još dva gola kineske ekipe, za konačnih 5:1 i prvo mesto na startu takmičenja u Grupi H. Strelci su bili još jednom Konka i Muriki.