Klasiko bez pobednika - Ramos je čovek za velika dela!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 03. decembar 2016.

• 18:06

U velikom derbiju španskog prvenstva nije bilo pobednika, rekli bismo da je rezultat najrealniji.

Barselona je u okviru 14. kola Primere dočekala Real Madrid u najvećem derbiju španskog prvenstva, a pobednika nije bilo - 1:1 (0:0).

Krenulo je vrlo pažljivo sa obe strane, da bi Barsa prva napipala puls Real Madridu. Igrao se deseti minut, Serđi Roberto se našao u sasvim solidnoj prilici, ali je njegov udarac bio izblokiran od strane fudbalera Real Madrida.

Barselona je nastavila sa napadima, u 21. minutu Luis Suarez se našao u dobroj šansi za gol, ali je i njegov udarac bio izblokiran.

Real Madrid je pretio tek pred kraj prvog poluvremena. Kristijano Ronaldo, glavni favorit za osvajanje "Zlatne lopte", uzeo je stvar u svoje ruke, napravio je dobar prodor, šutirao, ali je Ter Štegen pokazao da je kalibar za Barselonu u tom trenutku.

Poslednji trenuci prvog poluvremena su prošli u dominaciji Real Madrida, ali se rezultat nije promenio, iako su Benzema i Varan bili u dobrim prilikama.

Moramo napomenuti i da su i jedni i drugi u prvom poluvremenu tražili od sudije Gomeza po penal, Ramos i Karvahal su igrali rukom, dok je na drugoj strani Maskerano startovao na Lukasa Vaskeza.

Svakako, igrač koji je bio najviše vredan pažnje u prvom delu jeste Luka Modrić, imao je nekoliko sjajnih pasova, šteta za Real što njegovi saigračinisu bolje koristili njegove lopte.

Na samom startu drugog dela, šok za Real.

Nejmar je izveo slobodan udarac sa leve strane, najviši u skoku je bio Luis Suarez koji vara golmana Navasa za 1:0!

Gol pogledajte OVDE.

luis Suarez

Nakon gola, Barselona je ponovo bila konkretnija i smirenija, ali nije uspela da postigne još jedan gol. Prvo je dobru priliku imao Nejmar koji je šutirao preko gola nakon što se dobro izborio za poziciju, da bi nakon toga Inijestin udarac bio izblokiran.

Nakon toga, Nejmar je ponovo ušao u priliku, ali su se igrači Real Madrida odlično branili u tim trenucima.

Do kraja utakmice beležimo priliku Mesija u 82. minutu nakon asistencije Inijeste, koji je odigrao sjajan meč, a na drugoj strani je Ronaldo pokušao, ali je bio izblokiran.

Onda je usledio 90. minut  i šok za Barsu! Na asistenciju Luke Modrića najviši u skoku je bio Serhio Ramos, po svom običaju je u 90. minutu doveo Real Madrid do velikog boda!