Klasiker - Jang bojs vratio Bazel na "fabrička podešavanja"!

nedelja 23.09.2018.
18:25

Pukla je bruka u Švajcarskoj. Aktuelni šampion razbio Bazel. Miralem Sulejmani upisao dve asistencije i postigao gol.

Epa/Anthony Anex

Fudbaleri Jang bojsa ispisali su istoriju međusobnih duela sa Bazelom, pošto su u današnjem derbiju ostvarili najubedljiviji trijumf u istoriji međusobnih susreta sa pomenutim rivalom.

Aktuelni šampion Švajcarske i učesnik grupne faze Lige šampiona slavio je u Bernu sa 7:1 (2:0) u okviru 7. kola tamošnje Super lige.

U prvih pola sata igre nije bilo golova, ali je u 33. minutu Fasnaht "načeo" Bazel. Miralem Sulejmani upisao je prvu od dve asistencije na današnjem susretu.

Četiri minuta pre odlaska na odmor srpski internacionalac duplira prednost Jang bojsa.

U sedmom minutu nastavka domaćin postiže treći gol. Miralem Sulejmani asistent, strelac Mohamed Ali Kamara.

Tokom poslednjih pola časa igre palo je još pet pogodaka, a četiri su završila u mreži golmana Bazela Martina Hansena.

Treba reći i to da je Bazel od 62. minuta imao igrača manje na terenu usled crvenog kartona koji je dobio Kolumbijac Eder Balanta.

Jang bojs je ovom pobedom uspeo da se revanšira Bazelu za ubedljiv poraz sa kraja prošle sezone (5:1), ali i za mnoge druge koje je dugogodišnji šampion Švajcarske ostvarivao u poslednjih 30 godina.