Kiša golova u Gelzenkirhenu!

• Autor: Filip Mitrović

• 18. januar 2013.

• 22:44

Premijeni meč drugog dela sezone u Bundes ligi između Šalkea i Hanovera doneo je mnogo uzbuđenja uz čak 9 viđenih golova.

Fudbaleri Šaleka ostvarili su pobedu u okviru 18. kola Bundes lige pobedivši Hanover rezultatom 5:4.

Domaćini su poveli tek u smiraj prvog poluvremena, stralac je bio Džeferson Farfan u 44. minutu, a onda je u drugom delu igre usledio spektakl.

Već u 49. minutu, 2:0 za Šalke, pogodio je Dreksler na asistenciju Holtbija.

Samo 10 minuta bilo je potrebno gostima da poravnaju rezultat. Prvo je Serhio Pinto u 55-om minutu smanjio na 1:2, a izjednačenje sledi u 59. munutu preko Huštija.

Posle samo pet minuta Hoger dovodi Šalke ponovo u prednost, a Ćiprijan Marica je udvostručava nedugo zatim, u 67. minutu.

Kako su krenuli sa centra, gosti iz Hanovera su smanjili na 4:3, ponovo je mrežu zatresao Hušti.

Ipak, dva minuta pre kraja Levis Holtbi na dodavanje Farfana pogađa za 5:3, a gosti do kraja uspevaju samo da ublaže poraz golom Mame Diufa u sudiskoj nadonkani.

Ovom pobedom Šalke je stigao do 5. mesta na tabeli Bundes lige sa 28 osvojenih bodova, dok je Hanover ostao na desetoj poziciji sa 23 sakupljena boda.