Kina - Pobede Antića i Stanoja, Tumba ređa poraze...

• 10. avgust 2013.

• 23:48

U subotu su u okviru 20. kola kineske Superlige svoje mečeve odigrale ekipe koje treniraju srpski stručnjaci Antić, Stanojević i Tumbaković.

Antićev Šandong učvrstio se na drugoj poziciji posle dramatičnog duela i pobede na svom terenu nad Šangaj Šenhuom rezultatom 3-2.

Gosti su tokom prvog poluvremena stekli dva gola prednosti, ali je Antićev tim u nastavku uspeo da napravi preokret. Pobedonosni gol postignut je u 89. minutu.

Pobedu, ali na gostovanju ostvario je i Stanojevićev Peking Guan, koji je sa 2-1 savladao Šangaj Šenčin. Ovom pobedom Peking se izdvojio na trećem mestu na tabeli.

Najviše problema ima Ljubiša Tumbaković, čiji je Vuhan Zal na svom terenu doživeo novi poraz i to protiv direktnog rivala u borbi za opstanak, Čančung Jataija. Gosti su slavili sa 2-1 i sada imaju čak sedam bodova više od poslednjeplasiranog Vuhana.