Kina - Piksi ne može bez drame, Karasko ga namučio, spas u 97. minutu!

14:44

Uzbudljiv početak sezone u kineskoj Superligi za ekipu Gvangžua R&F.

Beta/FSS/Starsport/PeđaMilosavljević/Ds

U Kini je ovog vikenda na programu drugo kolo tamošnjeg šampionata, a Stojkovićev Gvangžu R&F ponovo je remizirao.

Podsetimo, u prvom kolu su igrali 2:2 sa Čongking Lifanom, kada su u 92. minutu ispustili pobedu, a danas su u nadoknadi vremena uspeli da se spasu poraza.

Gvangžu R&F je danas dočekao ekipu Dalijen Jifanga, meč je bio veoma zanimljiv, a završen je rezultatom 3:3.

Saba je doveo domaće u vođstvo u 33. minutu, a onda glavnu ulogu na terenu preuzima jedan od najboljih igrača Dalijen Jifanga, Belgijanac Janik Karasko, koji sa dva gola, u 42. iz penala, pa u 56. minutu donosi preokret gostima - 1:2.

Eran Zahavi je u 68. minutu izjednačio, a onda se ušlo u dramatičan finiš. Igrao se 86. minut kada je Karasko asistirao Ženg Longu za 2:3, a bod Stojkovićevom timu doneo je Zahavi u sedmom minutu nadoknade vremena, za konačnih 3:3.

Dragan Stojković Piksi danas nije mogao da računa na Duška Tošića, a na drugoj strani je uz Karaska, nastupila i još jedna doskorašnja zvezda evropskog fudbala - Slovak Marek Hamšik.