Kina - Antić se vratio na pobednički kolosek

• 20. april 2013.

• 11:39

Poraz u prošlom kolu šampionata Kine nije ostavio traga na Antićevom Šangdongu, koji je u subotu upisao i peti trijumf u prvih šest kola. Stanojeviću opet samo bod.

Ekipa Šandong Lunenga koju sa klupe vodi bivši selektor Srbije Radomir Antić upisala je novi trijumf u kineskoj Superligi.

Rival Šandongu bila je ekipa Liaoninga, čije boje brani nekadašnji napadač Crvene zvezde Miloš Trifunović, a meč je završen trijumfom Antićevog tima rezultatom 3:1.

Domaći su silovito startovali, kao da su jedva čekali ovaj meč posle poraza u prošlom kolu i već posle 24 minuta igre stekli su tri gola prednosti! Dva minuta kasnije gosti smanjuju na 3:1, ali se do kraja rezultat više nije menjao.

Šandong se ovom pobedom vratio na prvo mesto na tebeli, bar do duela koji u nedelju igraju Kingdao i Šangaj Šenhua.

U petak je svoj meč šestog kola odigrao i Stanojevićev Peking Guan, koji je upisao i drugi uzastopni remi, ovog puta protiv Guizu Renea na svom terenu  1:1.