Kiksevi Šalkea i Menhengladbaha, Dortmund ostao sam na vrhu

• 04. februar 2012.

• 17:27

Šalke i Menhengladbah prekinuli su danas serije pobeda. U mečevima 20. kola Bundeslige, Šalke je na svom terenu remizirao sa Majncom, dok su ''koltovi'' igrali bez golova u Volfsburgu. Nijedan trijumf domaćih ekipa.

Fudbaleri Majnca uspeli su danas da iznenade Šalke i osvoje bod u Gelzenkirhenu. Meč je završe rezultatom 1:1, pa sada Šalke zaostaje dva boda za vodećim Dortmundom.

Poveli su gosti već u 15. minutu, kad je Mohamed Zidan umakao pažnji Fuhsa i iskosa sa desne strane poslao loptu u mrežu. Bolja igra Šalkea u nastavku donela je rezultat u 59. minutu kad je Obasi uspeo da izjednači, ali domaći do kraja nisu uspeli da dođu do preokreta.

Zahuktali Menhengladbah zaustavljen je u Volfsburgu. Serija pobeda ''koltova'' prekinuta je današnjim remijem bez golova, a pobednika nije bilo ni u Leverkuzenu, iako je domaćin bio na pragu trijumfa protiv Štutgarta.

''Farmaceuti'' su dva puta vodili, gosti dva puta dolazili do izjednačenja, a drugi put u 89. minutu, kad je Harnik postavio konačnih 2:2. Zdravko Kuzmanović je ovog puta svih 90 minuta odgledao sa klupe.

Isti rezultat viđen je i u Hofenhajmu, gde je Augsburg došao do važnog boda u borbi za opstanak, a jedini trijumf ostvario je Hanover na gostovanju Herti u Berlinu.