Kiks Marseja protiv ''fenjeraša'', Radonjić propustio veliku priliku

utorak 24.09.2019.
20:52

Neočekivan gubitak bodova ekipe Marseja.

Epa/Guillaume Horcajuelo

Prva utakmica sedmog kola francuske Lige 1 završena je bez pobednika. Poslednjeplasirani Dižon je na svom terenu uspeo da remizira bez golova, 0:0, sa favorizovanim Marsejom, kome je ovo drugi uzastopni remi u domaćem šampionatu.

Srpski reprezentativac Nemanja Radonjić je u 67. minutu ušao na teren umesto Maksima Lopeza, a samo pet minuta kasnije istrčao je odličnu kontru, protutnjao po levoj strani, ušao u kazneni prostor, našao se u odličnoj prilici, ali je njegov oštar šut po zemlji uspeo nogom da zaustavi golman Gomis.

Bila je to najbolja prilika za Marsej u drugom poluvremenu, a Dižon je prethodno u 53. minutu mogao do vođstva, kada je Manga pogodio stativu.

U samom finišu meča, u 89. minutu, nova velika prilika za Marsej, Benedeto je sve dobro uradio u kaznenom prostoru Dižona, ali je loptu poslao pored leve stative.

Mogao je i Dižon do pobede u nadoknadi vremena, ali je opasan prodor Mavdidija u poslednjem trenutku klizećim startom zaustavio Peran na nekih desetak metara od gola.

Marsej sada na tabeli ima 12  bodova iz sedam kola, dok je Dižonu ovo tek drugi osvojeni bod u sezoni.