• 16:24

Fudbaleri Barnlija ugostili su "Plavce" na svom stadionu u okviru 25. kola Premijer lige.

Kiks Čelsija na
Ekipa Antonija Kontea neočekivano se saplela na gostovanju ekipi Šona Dajča.

Nakon 90 minuta na stadionu Barnlija bilo je 1:1 (1:1), Čelsi je propustio priliku da pobegne Totenhemu na čak 12 bodova prednosti.

Poveli su "Plavci" nakon samo sedam minuta igre, činilo se da će lako upisati nova tri boda.

Konteovi izabranici su izveli kontru iz udžbenika, Azar je duboko sa svoje polovine proigrao Mouzesa na protivničkoj, ovaj se sjurio ka kaznenom prostoru Barnlija, zavrnuo loptu ka sredini, a na pravom mestu se našao Pedro, koji posle odličnog prijema matira Hitona.

Od tog trenutka, domaćin je zaigrao bolje. Prvu priliku za poravnanje imao je Loton, ali je njegov šut završio tik pored gola gostiju.

Igrao se 24. minut, kada je Robi Brejdi poravnao rezultat. Bivši igrač Noriča je briljantno izveo slobodan udarac sa preko 20 metara udaljenosti, Kurtoa je bio nemoćan.

Taj gol pogledajte OVDE.

Loton je imao još jednu šansu do poluvremena, ali je ponovo za malo bio neprecizan.

U nastavku, nova prilika za Barnli. Andre Grej je primio jednu loptu na ivici kaznenog protora gostiju, raspalio je iz sve snage, ali je Kurtoa fantastično reagovao i ukrotio njegov udarac.

Košta je pokušao u 53. minutu da vrati prednost Čelsiju, ali je njegov udarac bio izblokiran.

Nešto manje od 10 minuta kasnije, pokušao je Aspilikueta. Šutirao je sa ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla tik preko prečke.

U nastavku je tempo poprilično opao, Čelsi je kontrolisao igru ali nije uspevao da probije zadnju liniju Barnlija.

Na kraju je ostao rezultat iz prvih 45 minuta, Čelsi sada na čelu tabele ima 10 bodova prednosti u odnosu na Totenhem i Arsenal, dok je Barnli 12. sa 30 osvojenih bodova.