"Kelti", bolje da niste "čačkali mečku"

sreda 22.11.2017.
21:34

Fudbaleri Seltika poveli su na samom startu utakmice na "Parku Prinčeva", ali to im se ubrzo obilo o glavu.

EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Seltik je poveo na gostovanju u Parizu već u prvom minutu susreta, strelac je bio Musa Dembele, više o tome OVDE.

Ipak, nije dugo trajala radost gostiju, samo osam minuta kasnije Nejmar je poravnao rezultat.

U nastavku, potpuna katastrofa gostiju. PSŽ do preokreta dolazi u 22. minutu, ponovo je strelac bio Brazilac Nejmar.

A onda, u narednih 15ak minuta, još dva puta je Kreg Gordon morao da vadi loptu iz mreže.

Prvo ga je na to naterao Edinson Kavani u 29. minutu, da bi se šest minuta kasnije u listu strelaca upisao i Kilijan Mbape.

Interesantno je da je gol koji su Parižani večeras primili bio njihov najbrže primljeni gol u Ligi Šampiona, dok je fantastični Kavani stigao do učinka od 13 golova u poslednjih 13 nastupa u elitnom takmičenju, računajući naravno i minulu sezonu.

Videćemo kako će se ovaj meč završiti, jedno je jasno, PSŽ je obezbedio plasman u nokatu fazu već nakon pola sata, iako su nakon manje od 60 sekundi bili u minusu.

Sa tim rezultatom otišlo se na odmor, a u ostalih pet duela na samo jednom susretu viđeni su golovi, Sporting na poluvremenu ima 2:0 protiv Olimpijakosa, golove su postigli Dost i Sezar.